Hotel Srí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkých *, Sri Lanka v termíne 06.07.18-16.07.18, letecky

Srí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkých, Sri Lanka, 6.7.2018, Polpenzia

Srí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkých

Srí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkých
LM
Termín:
6.7.2018 – 16.7.2018
Zmeniť termín
Dĺžka:11 dní / nocí
Doprava:letecky (Bratislava)
Strava:Polpenzia
Číslo termínu:59619578
2 428 € od 1 779 € Konečná cena

TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Informácie o zájazde:

 

Cena zájazdu je konečná so všetkými povinnými príplatkami
za osobu v izbe s najvýhodnejšou cenou a podlieha potvrdeniu organizujúcej CK.
Rozpis základnej ceny a povinných príplatkov je v cenníku zájazdu

 


Popis

Fantastická kombinácia dobrodružstva pre celú rodinu v novoobjavenom regióne panenských pláží na severozápade s prírodným a kultúrnym bohatstvom v srdci ostrova. Predstavenie morských a suchozemských tvorov obývajúcich Srí Lanku, starostlivo prispôsobené detskému vnímaniu. Deti si odnesú množstvo nádherných zážitkov.

Úvod

11-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

9x ubytovanie v 4* hoteloch.

Stravovanie

Polpenzia.

Doprava

Letecká z Bratislavy alebo z Viedne.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Bratislavy alebo z Viedne. Transfer BA – letisko – BA (v prípade odletu z Viedne). 9x ubytovanie v 4* hoteloch s polpenziou, Všetky miestne transfery, vstupy do pamiatok, výlety podľa programu. Miestny sprievodca a sprievodca CK.

Cena nezahŕňa

Obedy. Prepitné. Fakultatívne aktivity. Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 420 EUR. Vstupné víza (ETA kód) 60EUR.

Ostatné doplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu 490 EUR. Príplatok za all inclusive počas pobytu 190 EUR.

Maximalna-velkost-skupiny

16

1. deň

Odlet z Európy na Srí Lanku.

2. deň

Prílet do Colomba - hlavného mesta Srí Lanky. Presunieme sa do oblasti mestečka Negombo, oddych po ceste, prehliadka rybárskeho mestečka.

3. deň

Presun do Kandy. Cestou sa zastavíme v sloňom sirotinci v Pinnawale. Bol založený v roku 1975 a vtedy začínal s 25 slonmi. S dnešným počtom slonov, ktoré tu žijú sa zaradil medzi najväčšie zariadenia svojho druhu na svete. Slony tu majú vytvorené prirodzené podmienky na život a môžu si utvárať vlastné stáda. Ak budeme mať šťastie, uvidíme aj každodenné kúpanie slonov, čo je jedna z najzaujímavejších atrakcií, keď sa 70 dupajúcich slonov presúva k asi 400 m vzdialenej rieke. Zastávka v kráľovskej botanickej záhrade Peradeniya. Večer navštívime chrám na mestom Kandy a stretneme sa s budhistickým mníchom.

4. deň

Kandy, hlavé mesto sinhálskeho kráľovstva až do roku 1815, kým nadvládu prevzali Briti. Uprostred mesta sa rozkladá umelo vytvorené jazero z roku 1807. Na jeho brehu stojí najposvätnejšia budhistická pamiatka Dalada Maligawa - Chrám Budhovho zubu. Pozrieme si toto nádherné mesto a navštívime i miestne trhy so suvenírmi a s ovocím. Cesta nás povedie i k čajovým plantážam, kde navštívime miestnu továreň na spracovanie čaju. Vodopády Ramboda.

5. deň

Ráno sa vydáme na cestu do známeho rybárskeho prístavu Trincomalee, ktoré je ktorý je dôležitým obchodným miestom a už v minulosti zohrával veľmi dôležitú úlohu v rozvoji miestneho obchodu. Prístav je známy aj rybolovom, budeme mať možnosť sledovať návrat rybárov s ich úlovkami na nádherných farebných lodičkách, ktoré používajú na rybolov. Prístav nás vtiahne do svojho čulého denného života. Za návštevu stojí aj miestny rybí trh a Portugalská pevnosť. Cestou sa zastavíme v hinduistickom chráme a v záhrade s korením v Matale.  Jedným z najznámejších Národných parkov je Pigeon Island, ktorého pobrežie je pokryté koralovými útesmi s bohatým podmorským životom.

6. deň

Pobyt na nádherným plážach v Passikudah, možnosť fakultatívneho výletu na Pigeon Island alebo pozorovanie veľrýb v oblasti Nilaveli.

7. deň

Pobyt na nádherných plážach v Passikudah.

8. deň

Dopoludnia si pozrieme mesto, rybí trh a pevnosť, popoludní sa vydáme do NP Minneriya. 8800 hektárov  je svätyňou pre stáda voľne žijúcich slonov. Migruje ich tu naraz až 300. V NP je možnosť vidieť až 160 druhov exotických vtákov, 25 druhov plazov, 26 druhov rýb a až 78 druhov motýľov. Raritou oblasti sú bambusové stromy, ktoré sa nikde inde na Srí Lanke nevyskytujú.

9. deň

Sigirya - „Levia hora“, trón kráľa Kasyapa z 5. storočia p .n. l. „Pevnosť v oblakoch“, skala týčiaca sa strmých 200 m nad okolitý terén, patrí medzi tie najväčšie zaujímavosti a je pokladaná za ôsmy div sveta. Na tejto pevnosti sa odohral príbeh zrady a boja o moc, ktorý môžete čítať zo zvyškov kráľovského paláca a fresiek dievčenských postáv. Po „levích schodoch“ vystúpime až na vrchol tohto mimoriadneho monumentu. Spoznávanie okolia Dambully. Možnosť jazdy na slonoch (fakultatívne).

10. deň

Colombo. Hlavné mesto Srí Lanky je zaujímavou zmesou roznych kultúr, ktoré tu zanechali svoje stopy za posledných 600 rokov.  Najlepším dokazom toho sú štvrte Fort alebo Pettah. Nachádza sa tu budova Prezidentského paláca, prekrásna budova z pieskovca, ktorá je sídlom úradu prezidenta a parlamentu, a ktorá silne pripomína anglický Whitehall. Galle Face Green - jednu míľu dlhá pešia zóna, ktorá hraničí so štvrťou Fort na juhu, je najrozlahlejším otvoreným a rušným miestom. Štvrť Fort je tiež veľmi príťažlivá pre nakupujúcich, pretože je tu množstvo starých obchodov, ktoré sa špecializujú na predaj drahokamov, hodvábu, starých poštových známok a kvalitného koženého tovaru. Štvrť Pettah, ktorá skor tvorila vonkajší okraj štvrti Fort, je stále najrušnejším bazárom v meste. Oblasti, špecializujúce sa na rozne druhy tovaru, je možné od seba odlíšiť iba podľa ulíc. Sú tu ulice predajcov textilu a sárí, korenia, ulice zlatníkov, klenotníkov, veľkoobchodníkov s ryžou, cukrom, šošovicou alebo paprikou. Jedna z miestnych ulíc, Gabo´s Lane, sa neustále špecializuje na predaj bylín pre ajurvédske liečenie. Na okraji mesta sa nachádzajú dve turisticky veľmi príťažlivé zaujímavosti. Jednou z nich je Kelaniaya Raja Maha Vihara – budhistický chrám, ktorý navštívil Budha. Vo večerných hodinách transfer na letisko.

11. deň

V skorých ranných hodinách odlet do Európy.

Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK